Orhan Gencebay, Bedensiz Aşk’ı anlatıyor

47778691575026568

 

Orhan Gencebay, en son 2010’da Berhudar Ol isimli akustik albümüyle sevenlerini selamlamıştı. Müzikseverler yeni bir albüm beklerken sanatçı, bir single çalışmasıyla karşımıza çıktı: Bedensiz Aşk.

 

Kervan Plakçılık etiketiyle yayınlanan Bedensiz Aşk, Gencebay’ın çok önem verdiği bir eser. Zira birkaç yıldır fırsat bulduğu her platformda bu eserden bahsediyordu. Bedensiz Aşk semah tarzında yapılmış, tasavvufi bir eser. Aşkın, sevginin gücünü ve manevi büyüklüğünü anlatan Bedensiz Aşk, iki farklı yorumuyla müzikseverlere sunulmuş. Birinci yorum etnik, otantik, ikinci yorum ise rock tarzında. Orhan Gencebay’ın bağlamasıyla yorumladığı şarkıya; Sami Özer, Selim Çaldıran gibi isimler vokalleriyle eşlik etmiş. Bedensiz Aşk gerek sözleri gerekse müziğiyle ince çalışılmış bir eser. Uzun zamandır Orhan Gencebay’dan yeni besteler bekleyen müzikseverler için de güzel bir hediye.

Bir önceki Orhan Gencebay ve Türk Müziği ansiklopedisi kuruldu başlıklı haberimiz etiketi, orhan gencebay ansiklopediye geçti etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

518 okunma | Aug 25th, 2013 | 2013 Haberleri, Albüm Duyuruları