Orhan Gencebay iki kişilik mezar yeri aldı

Orhan Gencebay, hayat arkadaşı Sevim Emre’yle öldükten sonra da ayrılmamak için 100 bin liraya Ulus Mezarlığı’ndan yer aldı. Sevim Emre “Aşkımız Kanuni ve Hürrem’in aşkından bile güçlü” dedi.

100 BİN LİRA VERDİ

Orhan Gencebay üç gün önce hayat arkadaşı Sevim Emre ile yakın bir dostlarının cenaze töreni için Ulus Mezarlığı’na gitti. Burada bir kez daha ölüm gerçeğiyle yüzleşen Gencebay, 38 yıllık büyük aşkı Sevim Emre ile ölünce de ayrı kalmamak adına 100 bin lira vererek iki kişilik mezar yeri aldı.

“İNŞALLAH AHİRETTE DE ALLAH BİZİ AYIRMAYACAK”

Sevim Emre, eşinin bu davranışı karşısında duygusallaşıp gözyaşlarına hakim olamayarak şöyle konuştu: “Aramızda sevginin ötesinde, mezara kadar devam edecek bir bağlılık var. İstanbul’da mezar yeri kalmıyor, şimdiden alalım dedik. Topraktan geldik toprağa gideceğiz. Bizi çekemeyenlere inat biz hiçbir zaman ayrılmayacağız. Bu dünyada da ahirette de inşallah Allah bizi ayırmayacak.”

http://www.ensonhaber.com/orhan-gencebay-iki-kisilik-mezar-yeri-aldi-2013-05-28.html

Bir önceki Orhan Gencebay, Aşık Veysel İle Birlikte Saz çaldı başlıklı haberimiz aşık veysel etiketi, asik veysel sazi etiketi ve asik veyselin sazi muzede etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.