Orhan Gencebay memleketine gidemiyor

Haber Kategorisi: 2013 Haberleri
Orhan Gencebay memleketine gidemiyor

“Akil İnsanlar Karadeniz Heyeti”nde yer alan Samsunlu ünlü sanatçı Orhan Gencebay, hemşerilerinin eleştiri ve tepkilerine dayanamayıp memleketine gitmekten vazgeçti.

 

AKP Hükümeti‘nin başını çektiği ‘Çözüm Süreci‘ kapsamında oluşturulan ve Türkiye’nin 7 bölgesi için 9’ar kişilik heyetler halinde çalışmalar yürüten ‘Akil İnsanlar‘ın Samsun durağında ilginç bir gelişme dikkat çekiyor.

Samsunlu ünlü sanatçı memleketinde gerçekleşecek toplantıya katılmayacak.

Orhan Gencebay, geçtiğimiz günlerde sağlık sorunlarını gerekçe göstererek katılmayacağını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiğini kamuoyu ile paylaşmıştı.

ŞEHİR BUNU KONUŞUYOR

Fakat Samsun’da dile gelen bambaşka bir iddia var: Orhan Gencebay, Samsun’da kendisine karşı yapılan eleştirilere alındığı ve tepkilerden çekindiği için şehre gelmeyecek.

SAMSUN KAMUOYU TEPKİLİ

Orhan Gencebay’ın ‘Akil İnsanlar’ listesinde yer alacağının duyulmasından bu yana ünlü sanatçıya memleketinden gelen tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal paylaşım sitelerinden tepki ve sitemlerini dile getiren vatandaşlar, Gencebay’ın listede yer almasını kendisine yakıştıramadıklarını söylediler.

Bu tepkiler yerel basında da yer alınca Gencebay, Samsun ziyaretini askıya aldı.

Gencebay, her ne kadar sağlık sorunlarını mazeret olarak öne sürse de, hemşerilerinin eleştirilerine kırıldığı ve tepkilerden çekindiği için şehre gelmeyeceği iddia ediliyor.

HEYETİN PROGRAMI SIR GİBİ SAKLANIYOR

Diğer yandan Karadeniz turlarına devam eden ‘Akil İnsanlar’ heyetinin programları kamuoyu ve basından sır gibi saklanıyor. Çevre illerdeki yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre; heyet toplantı yapacağı son anda basına ve kamuoyuna haber veriyor.

Heyetin Samsun programı da henüz net değil.

KARADENİZ BÖLGESİ EKİBİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR

1. BAŞKAN: YUSUF ŞEVKİ HAKYEMEZ

2. BAŞKAN VEKİLİ: VEDAT BİLGİN

3. SEKRETER: FATMA BENLİ

4. ŞEMSİ BAYRAKTAR (TZOB)

5. KÜRŞAT BUMİN

6. ORAL ÇALIŞLAR

7. ORHAN GENCEBAY

8. YILDIRAY OĞUR

9. BENDEVİ PALANDÖKEN. (CTK)

Odatv

 

http://www.sansursuzhaber.com/orhan-gencebay-memleketine-gidemiyor_312983

Bir önceki Haldun Dormen: Kadir ve Orhan Gencebay bu işi iyi idare eder başlıklı haberimiz etiketi, filiz kavalcı etiketi ve konser etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

350 okunma | Apr 20th, 2013 | 2013 Haberleri