Orhan Gencebay ve İstanbul Coşkun Koleji

Haber Kategorisi: 2013 Haberleri

http://haber.orhanabi.net/wp-content/uploads/2013/06/54143.jpg

 

İstanbul Coşkun Müzik Akademisi(İCMA) öğrencileri tarafından 2013 Yılın Sanat Onur ödülü verilen Orhan Gencebay ilk konsere iş yoğunluğu sebebiyle katılamamıştı.
Menejeri aracılığıyla gönderdiği mesaj “İstanbul Coşkun Müzik Akademisi’nin 1.yılını kutlarken göstermiş oldukları vefaya, nezakete çok teşekkür ediyorum.Müziğe ve müziğimize büyük hizmet etmiş,yeri doldurulamayacak,merhum büyük üstad ,sevgili dostum, Halil Karaduman ‘ı anmaları beni son derece duygulandırdı.Ayrıca şahsımı da onur ödülüne layık görmelerinden dolayı çok mutlu oldum.Bu güzel akademimizin müziğe ve müziğimize nice yıllar büyük hizmetler vereceğinden sonsuz teşekkürler ediyorum.En derin sevgi ve selamlarımı yolluyorum. Berhudar olun.” şeklindeydi.
Orhan Gencebay , 7 Haziran Cuma günü İstanbul Coşkun Koleji müdürü Bilal Akkaya, müzik öğretmeni Ali Hakan Uzunoğlu ve öğrencilerden oluşan heyeti çalışma ofisinde kabul etti. Çok sıcak bir karşılamanın ardından öğrencilerle sohbet eden Orhan Gencebay “İstanbul Coşkun Koleji’nin vermiş olduğu müzik eğitimini takdir ediyorum. Öğrencilerin müzik derslerinde uzman eğiticiler tarafından enstrüman eğitimi alması konservatuar düzeyinde bir uygulama”

Öğrencilerin kısa solo piyano konserinden sonra İstanbul Coşkun okul müdürü Bilal Akkaya kendisine plaketini takdim etti ve “İstanbul Coşkun Koleji olarak bizi ofisinizde ağırladığınız için teşekkür ediyorum, öğrencilerimiz sizin gibi kıymetli sanatçıları örnek alarak büyüyecekler. Hedefimiz; sadece akademik anlamda başarılı olan öğrenciler değil , müzik,spor, sanat ve kültür alanında başarılı dünya vatandaşları yetiştirmek.” dedi.
Orhan Gencebay ziyaretin sonunda sazıyla küçük bir resital verdi ve öğrencilerimizi çok sıcak bir tavırla okul aracına kadar uğurladı.

http://www.coskun.k12.tr/resim/haber/135/x/5414-a_(3).jpg
http://www.coskun.k12.tr/resim/haber/135/x/5414-a_(2).jpg

Bir önceki Gencebay: Bahar aylarında bu beni zorluyor başlıklı haberimiz altan gencebay etiketi, altan gencebay evlendi etiketi ve altan gencebay kimdir etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.