Orhan Gencebay’dan klasik cevap Berhudar olun

Usta sanatçı Orhan Gencebay ve eşi Sevim Emre önceki akşam soğuk havaya rağmen Bebek'teki Divan Patisserie'den çıkarken görüntülendi. - 1 (© © WENN)

Usta sanatçı Orhan Gencebay ve eşi Sevim Emre önceki akşam soğuk havaya rağmen Bebek’teki Divan Patisserie’den çıkarken görüntülendi.

 

Usta sanatçı Orhan Gencebay ve eşi Sevim Emre önceki akşam soğuk havaya rağmen Bebek’teki Divan Patisserie’den çıkarken görüntülendi.

Orhan Gencebay’ın eldiven, Sevim Emre’nin de kürkü ile kış modasına uygun bir çift oluşturuyordu. Arabalarına yönelirken Orhan Gencebay kendisi ile özdeşleşen cümlesi ile gazetecilere “Berhudar Olun” dedi.

Sahne çalışmaları olacak mı? Şeklindeki bir soruyu yanıtlarken, Şimdiye kadar “Orhan Gencebay Tribute” albümü ve “Orhan Gencebay’a Saygı” gecesini gerçekleştirdiklerini hatırlatan Gencebay, Sahneye çıkma çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Herkes beni sahneye çıkarmaya çalışıyor. Şu anda çok ciddi çalışmalar devam ediyor. Bu da hiç yapmadığım bir şey” dedi.

Yıllardır sahneye çıkmamasının sebebini üretmeyi sevmek olarak açıklayan Gencebay, “Müzikte üretmeyi seviyorum. Beste yapmayı, düşünmeyi, felsefe yapmayı seviyorum. Müziğin temel ilkelerine yatkınlığım var. Bunlarla çalıştığım için sanki ben sahneye çıkarsam bunları yapamazmışım gibi geliyor. Söylediklerimin hepsini yapmak için çok zaman ayırmak lazım. Hep erteledim. Ama sanki biraz fazla erteledim. 40-45 sene olmuş” dedi.

Alnındaki yara izi sorulduğunda ise Gencebay, “alnını köşeye çarptığını” söyledi.

Bir önceki Her gece bir yerde başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.