Orhan Gencebay’dan ‘paket’ yorumu

Haber Kategorisi: 2013 Haberleri

 

Akil İnsanlar Heyeti’nde de yer alan sanatçı Organ Gencevay, Başabakan Erdoğan tarafından dün açıklanan Demokratikleşme Paketi’yle ilgili konuştu.

 

AA

İSTANBUL – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 2013-2014 kültür-sanat sezonunun açılışı yapıldı.

Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen açılış törenine, Akil İnsanlar Heyeti’nde yer alan Orhan Gencebay da katıldı.

Gencebay, gazetecilerin Demokratikleşme Paketi’yle ilgili yönelttiği soru üzerine, siyasi bir kişiliği olmadığı için paketi vatandaş olarak değerlendirebileceğini söyledi.

Akil İnsanlar Heyeti’nde yer aldığını anımsatarak bu görevlerinin 1 Haziran’dan önce bittiğini belirten Gencebay, “Ben bir akademisyen veya siyasetçi değilim, sadece duyarlı bir sanatçı ve vatandaşım. Ülkem nasıl iyi olacaksa öyle olsun. Herhangi bir siyasi grubun mensubu değilim ama bir Türk vatandaşı olarak ülkemin çok iyi olmasını istiyorum” diye konuştu.

“NE İLK NE DE SON”
Gencebay, Türkiye’de çok çeşitli görüşler olduğunu ifade ederek, “Dil, din, ırk farklılığı vardır ama hiçbir zaman bu farklılık ötekileştirme anlamına gelmez. Dolayısıyla devletimiz tüm bu farklıklara aynı seviyede ve aynı mesafededir. Temel kurgumuz budur.

Cumhuriyet devleti olarak, temel prensiplerimiz olduğu gibi duruyor. Zaten onlara dokunmak isteyen de yok. Onun haricinde insanların mutlu olması için gereken çalışmalar yapılacak. Bu paket ne ilk ne de sondur.

‘Bu paket her şeyi içeriyor’ denemez ama mutlaka çok önemli aşamalar var bu paketin içinde. Onu da siyasiler ve akademisyenler, çok iyi değerlendirecektir. Hepimiz bu ülkenin iyi olmasını isteriz. Bir anda sihirli bir değnek yok ki her şey daha iyi hale gelsin. Yavaş yavaş her şey daha iyi olacak” şeklinde konuştu.

Bir önceki İçimde Oğuz Atay ile Orhan Gencebay İkizi Yaşıyor başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

398 okunma | Feb 16th, 2014 | 2013 Haberleri