Samsunlulardan Akil adam tepkisi

Haber Kategorisi: 2013 Haberleri

SAMSUNLULARDAN ORHAN GENCEBAY'A GERİ ÇEKİL ÇAĞRISI

 

Sosyal medya üzerinden örgütlenen Samsunlular, ‘Akil İnsanlar’ projesinden geri çekilmesi için Orhan Gencebay’ı mesaj yağmuruna tutuyor.

 

BÜLENT KARSLIOĞLU

 

Hükümetin atadığı “Akil İnsanlar” listesine Samsunlu sanatçı Orhan Gencebay’da dahil edildi. Karadeniz Bölgesi’nde 1 ay boyunca çalışacak olan Gencebay’ın, PKK’nın sınırdışına çekilme sürecini sekteye uğratacak sorunlar yaşanmaması için gözlemci statüsü olacak ve çekilmeyi sekteye uğratacak sorunlar yaşanmaması için çalışacak.
Özellikle facebook üzerinden örgütlenen Samsunlular Orhan Gencebay’a Akil İnsanlar projesinden geri çekilmesi için çağrıda bulunuyor.
Bu isimlerden birisi de OMÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Erzurumlu. Erzurumlu, resmi facebook adresinden yaptığı duyurularla bu örgütlenmenin başını çekiyor.
Erzurumlu yaptığı son duyuruda:
“Değerli sanatçımız Orhan Gencebay’a mesaj iletmek isteyenler “orhangencebay.com.tr” adresinden iletişim bölümünden ulaşabilirler. Lütfen düşüncelerinizi nezaket sınırları içerisinde kendisine iletiniz. Gereğini ve kendisine yakışanı yapacağına inanıyorum” dedi.
AKİL İNSANLAR NE İŞE YARAYACAK?
Komisyon 62 kişiden oluşacak ve bir ay boyunca çalışacak.
Akil İnsanlar Komisyonu, yedişerli gruplar halinde alt komisyonlar kurarak belli bölgeler ile ilgili konularda
çalışacak. Bu komisyonlar kendi iç mekanizmalarını oluşturacak. Başkan, sözcü gibi görev dağılımını da kendi
bünyelerinde kuracaklar.
KOMİSYON NASIL BİR İŞLEV ÜSTLENECEK?
Akil İnsanlar Komisyonu’nun temel işlevi çözüm sürecinin sağlıklı işleyişini temin etmek olacak. Çıkabilecek
sorunlar, bu komisyon aracılığıyla giderilecek. Komisyon, sürece toplumsal desteği artırıcı çalışmalar yürütecek.Akil İnsanlar, PKK’nın sınırdışına çekilme sürecini sekteye uğratacak sorunlar yaşanmaması için gözlemci statüsü
olacak. Çekilmeyi sekteye uğratacak sorunlar yaşanmaması için çalışacak.

 

http://www.haber1919.com/haber/samsunlulardan-orhan-gencebaya-geri-cekil-cagrisi-1850.html?utm_source=SamsunHaberMerkezi

 

 

Bir önceki Doğum partisinde aşk tazelediler başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve mehmet dalmaz eşi etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.