Cumhurbaşkanlığı Erdoğan’ın hakkı

Haber Kategorisi: 2014 Haberleri

 

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay, cumhurbaşkanlığının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkı olduğunu söyledi. Gencebay, ”AK Parti’de 12 yıldır hizmet veren Başbakan Erdoğan bütün konularla başa çıkabilecek bir kapasite ve bilgi birikimine sahiptir” dedi.

 

Usta sanatçı Orhan Gencebay, cumhurbaşkanlığının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkı olduğunu belirterek, ‘Başbakan Erdoğan bütün konularla başa çıkabilecek bir kapasite ve bilgi birikimine sahip. Bence cumhurbaşkanlığı Erdoğan’ın hakkıdır” dedi. Gencebay, siyasete genç yaşta atılan Başbakan Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı görevinden başlayarak, günümüze kadar uzanan süreçte ülkenin yönetimi ile ilgili geniş tecrübe sahibi olduğunu söyledi. Gencebay AK Parti’de 12 yıldır hizmet veren Erdoğan’ı ülkenin karşılaşacağı güçlüklerin üstesinden başarıyla gelebilecek bir siyasi bilgi ve yeteneğe sahip olduğunu kaydetti.

HER ŞEYİN BAŞI BARIŞ

Kendisinin ülkenin önünü açacak barış sürecini güçlendirecek akil insanlar ekibi içerisinde 1,5 ay görev aldığını ifade eden ünlü sanatçı, kendisinin üstlendiği bu kutsal görevi hayatının sonuna kadar onurlu bir görev olarak unutmayacağını kaydetti. Gencebay, her şeyin başının barış olduğunu vurguladı.

ÜLKEM İÇİN CANIM FEDA

Akil insanlar gurubu içerisinde yer alması için Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın kendisini aradığını anlatan Gencebay şunları söyledi: ‘Halka gidip onların dertlerini dinledik. Endişelerini korkularını öğrenmeye çalıştık.”

MEDYA DAHA SAĞDUYULU OLMALI

Türkiye’de bazı gizli güçlerin ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalıştığını ifade eden Gencebay, ‘Dünyada muazzam bir karmaşa var. Batının ekonomisi gittikçe bozuluyor. Bana göre haçlı seferleri hala bitmemiştir” dedi. Gencabay barış süreci ile ilgili medyanın daha sağduyulu olması gerektiğini söylerken paralel yapı ile ilgili, ‘Ülkeye zarar veren kim varsa bana göre paralel devlettir. Tayyip Bey diyorsa bizden daha çok şey bildiği içindir. Saygı duymak lazım’ dedi.

 

 

http://yenisafak.com.tr/aktuel-haber/cumhurbaskanligi-erdoganin-hakki-30.05.2014-654049

Bir önceki Orhan Baba'ya özel et başlıklı haberimiz etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

419 okunma | Jun 23rd, 2014 | 2014 Haberleri