Orhan Gencebay’dan çözüm süreci için beste

Haber Kategorisi: 2014 Haberleri

Orhan Gencebaydan çözüm süreci için beste

 

Akil İnsanlar Heyeti’nden sağlık sorunları nedeniyle ayrılan Orhan Gencebay, çözüm süreci için yeni bir beste yaptığını söyledi.

 

Hükümetin çözüm süreci ve demokratik açılım kapsamında oluşturduğu Akil İnsanlar Heyeti’nde yer olan sanatçı Orhan Gencebay , akilliği sağlık sorunları nedeniyle bıraktığını söyledi.

Yenişafak’tan Kübra Sönmezışık’a konuşan Orhan Gencebay, “Kalbimde ritim bozukluğu var. Stresli olduğumda kalp ritmim yükseliyor. Doktorum stresli olmamı yasakladı” dedi.

“ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN BESTE YAPIYORUM”

Bundan sonra siyasetin içinde yer almayacağını ifade eden Gencebay, “Siyasetin içinde değil, yaptığım bestelerle destek olmaya devam edeceğim. Yeni albümümde “Canım Türkiyem” diye bir beste yapıyorum. Bu sürece ve sonraki süreçlere de katkısı olacak. Çünkü bu toprakların birlik ve beraberliğini vurgulamak istiyorum. Bu güne kadar kimseyi ırkı veya inancı yüzünden ayırmadım. Benim bir idealim var o da şu; bu dünya da tek bir lisan konuşsun ve sınırlar kaldırılsın. Ütopya dahi olsa gönlüm bunu istiyor”diye konuştu.

Bir önceki Orhan Gencebay: Para çıkarsa hepimizin olur başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.

1,128 okunma | Dec 26th, 2014 | 2014 Haberleri
etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,