Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı iftarında Orhan Gencebay

O iftarda Orhan Gencebay sürprizi

Fethullah Gülen’in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Ramazan dolayısıyla Ankara’da iftar verdi.

Ankara’daki yabancı diplomatik misyonların neredeyse tam kadro katıldıkları iftarda, bir de Vakfın 20. kuruluş yılı nedeniyle tanıtım videosu yayınlandı.

Videodaki sürpriz ise, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı vizyonunu açıkladığı toplantıya katıldığı için sosyal medyada yoğun eleştiri alan sanatçılardan Orhan Gencebay’dı.

Tanıtım videosunda Vakfın etkinliklerine katılan pekçok kişinin görüntülerine yer verildi. Ancak sadece iki kişinin konuşmasından alıntı yapıldı.

Videoda alıntı yapılan ilk kişi onursal başkan Gülen, ikinci ise daha önce Vakfın etkinliklerine katılıp konuşma yapmış olan Orhan Gencebay idi.

İKİ ESKİ BAKAN, YABANCI DİPLOMATLAR

Bürokrasi ve mevcut kabineden kimsenin katılmadığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı iftarında, Ak Parti’den istifa eden eski bakan ve vekiller hazır bulundu. Bu çerçevede Kültür eski Bakanı Ertuğrul Günay, İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin iftara katılanlanlar arasındaydı.

İftarda CHP’yi ise Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu temsil etti.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden Siyasi İşler Müsteşarının da aralarında bulunduğu üç kişinin katıldığı iftarda, Avrupa Birliği ülkeleri de genellikle iki numaraları diplomatları ile temsil edildi. İftarda Afrika ve Güney Amerika’dan diplomatlar da vardı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26836033.asp

Bir önceki Vizyon Toplantısı’ndaki hangi ünlü ne kadar tepki gördü? başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.