Şaibeli isimlerle çalışmam

'Şaibeli isimlerle çalışmam'

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM) cumartesi yapılan 13. Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim seçildi. Kuruma kayyum atanmasının, sanatçıları, bestekârları mağdur ettiğine dikkat çeken Orhan Gencebay, 4 yıl sonra yeniden MESAM’ın yönetimine girdi. Başkanlığa da Arif Sağ seçildi. Ancak, Gencebay seçildikten 5 gün sonra istifa etti. SABAH’a konuşan Gencebay “İsmi şaibelere karışan kişilerle birlikte çalışmak istemiyorum” dedi. Gencebay, “Yeni yönetim kendi içinde görev taksimi yapmadan istifa ettim. Bu ortamda hiçbir şeyi düzeltmek mümkün değil. Müzik sektörü çöktü. Avrupa’daki teliflerin çok gerilerindeyiz. Yeni yasayı bekliyorum. Arif Sağ benim çok eski arkadaşım. Arkadaşlığımızı ayrı bir yere koyuyorum. Ama burada ortamı yeterli bulmadığım için, istediklerimi gerçekleştiremeyeceğim için yer almadım” dedi.

‘Bana ulaşmış istifa mektubu yok’
Gencebay’ın yaptığı açıklamadan haberinin olmadığını belirten MESAM Başkanı Sağ şöyle dedi: “Bana kendisinin henüz ulaşmış bir istifa mektubu yok. Kararından vazgeçeceğini düşünüyorum. Salı günü yaptığımız yönetim kurulu toplantısında rahatsızlandı. Bize, ‘Doktora gitmem gerekiyor’ dedi. Giderken bana dönerek, ‘Beraberiz’ diye konuştu. Ayrıca mahkeme kararı olmadan kimseye ‘şaibe’ yaftası yapıştırmak doğru değil.”

 

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2014/03/28/saibeli-isimlerle-calismam

Bir önceki Akil derken sakil olduk başlıklı haberimiz 99 orhan gencebay sarkilari etiketi, bir orhan gencebay şarkısı 99 etiketi ve Bir orhan gencebay sarkisi etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.