Arif Sağ’dan Orhan Gencebay’a salvo!

Haber Kategorisi: 2014 Haberleri, Köşe Yazıları

http://haber.orhanabi.net/wp-content/uploads/2014/04/fft6_mf38082201.jpeg

Orhan Gencebay’ın, MESAM’ın son genel kurulunda seçildiği yönetim kurulu üyeliğinden, “İbra edilmeyenlerle birlikte olamazdım” açıklamasına yer verdiğim yazımı okur okumaz telefon açtı MESAM Başkanı.
Arif Sağ’ın ilk sözü şu oldu:
“Bunları söylemeyecektim, ama Orhan (Gencebay) yaptığı yanlış açıklamalarla mecbur etti beni.”
Arif Sağ, ardından da şunları söyledi:
“920 üyenin katıldığı genel kurulda 364 oy ben aldım, 282 oy Orhan Gencebay aldı. Salı günü görev bölümü için yaptığımız toplantıya katılan yönetimin yeni üyeleri Burhan Bayar, Recep Ergül ve Ahmet Selçuk İlkan, tutturdular, ‘Orhan Gencebay yıllardır yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı, bu kez başkan olsun’ diye.
Dedim ki arkadaşlar siz seçimden önce hakkımda demediğinizi bırakmadınız. Beni hırsızlıkla suçladınız. Hakkımda suç duyurusunda bulundunuz, ama üyeler, en çok oyu bana verdi. Niye? Başkanlığa devam etmem için. Genel Kurul’un bana verdiği bir sorumluluğu ben niye başkasına ikram edeyim.

Saatlerce süren tartışma
Dört saat sadece bunu tartıştık, sonra ben odama geçtim. Bu kez odama geldiler, Orhan’la baş başa konuşmamı istediler. Tek başına görüşmem, Atilla Özdemiroğlu da olsun dedim. Atilla, ben ve Orhan bir saat aynı konuyu konuştuk. Orhan dedi ki, ‘Müzik sektörü bitti. Sektörü kurtaracak projelerim var. Onları hayata geçirmem için başkan olmam lazım’. Dedim ki benim de projelerim var. Sen de koy projelerini, ben de koyayım. Birlikte yapalım. Yine uzlaşamadık. Sonra toplantı için salona geçtik. Orhan, ‘Biraz rahatsızlandım, doktora gitmem lazım. Ama yine birlikteyiz, buradayız’ deyip çıktı. Aramızdaki en yaşlı üye Atilla Özdemiroğlu olduğu için ilk toplantıyı açtı. Başkanlığa aday olduğumu söyledim. ‘Başka aday var mı?’ dedi, kimseden ses çıkmadı.

Henüz istifası gelmedi
Atilla’ya Orhan’ı ara bakalım, aday mı? Ona göre yapalım seçimi dedim. Aradı Orhan’ı. ‘Henüz karar vermedim, istifa edebilirim’ demiş Atilla’ya. Bunun üzerine görev bölümü yapıldı ve ben başkan oldum. Şu ana kadar da istifası gelmedi MESAM’a. Bekliyorum istifasını.”
Arif Sağ’dan sonra MESAM’ın yöneticilerinden Emre Saltık aradı. Saltık da, “Orhan Gencebay, ibra edilmemişlerle çalışamam demiş. Onu başkanlığa önerenler de var ibra edilmemiş üyeler. Yönetim Arif Sağ’ı değil de, onu başkan seçseydi çalışacaktı o ibra edilmemiş üyelerle. Ayrıca Orhan Gencebay’ın Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptığı dönemi de ibra etmemişti MESAM üyeleri” dedi.
Daha önce de yazdım MESAM’da sular kolay kolay durulmayacak diye…
Dur bakali neler olacak?

 

http://magazin.milliyet.com.tr/arif-sag-dan-orhan-gencebay-a/magazin/ydetay/1859720/default.htm

Bir önceki Şaibeli isimlerle çalışmam başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.