Orhanabi.net’ten iki idealist proje!

 

İdealist projelerle adından sosyal medyada oldukça fazla sözettiren OrhanAbi.NET, projelerine iki yeni çalışma daha ekledi.

Birincisi Orhan GENCEBAY Nota arşivi. İnternet ortamında bulunan Gencebay notalarını tek bir çatı altında toplamayı amaçlayan proje, müzisyenlerden oldukça iyi gördü. 100’e  yakın Gencebay notasının sunulduğu arşiv, gün geçtikçe dev bir kaynağa dönüşeceğe benziyor. İnternette Türk bir sanatçı için daha önce yapılmış benzer bir çalışma bulunmuyor.

Orhan GENCEBAY nota arşivini burdan ziyaret edebilirsiniz ( http://nota.orhanabi.net )

OrhanAbi.NET’in ses getirecek bir diğer projesi ise, “Orhan GENCEBAY’a mektup” sloganı ile duyurduğu bir proje. Orhan GENCEBAY’a iletilmek istenen duygulara tercüman olmayı hedefleyen site, Twitter ve Facebook sitelerinde ki hayranlardan tam not aldı. Güzel bir arayüze sahip sitede, hayranlar Gencebay’a doğrudan mektup yazma fırsatı buluyorlar. Yakın zamanda devasa bir mektup arşivine dönüşmesi beklenen sitede işler sıkı, bir takım kurallar dahilinde yazılan mektuplar yayınlanıyor. Öne çıkan mektupların periyodik olarak Gencebay’a iletileceğinin altı çizilirken, hayranların en temiz duygularla ile Gencebay’a hitap etmesi son derece olumlu bir çalışma. Yine mektup sayfası da , Nota ve haber arşivi gibi benzersiz olma özelliği taşıyor.

Orhan GENCEBAY’a mektup sayfası: ( http://mektup.orhanabi.net )

Bir önceki Baba hediye başlıklı haberimiz etiketi, konser etiketi ve orhan gencebay etiketi hakkında bilgiler verilmektedir.